Navržení optimálního způsobu provozování distribuční soustavy pro odhadovaný vývoj spotřeby případně výroby elektrické energie

Praktické přínosy

Výpočty slouží provozovateli soustavy pro kvalifikovanější rozhodovací proces o způsobu provozování distribuční soustavy v případě očekávaného poklesu nebo naopak navýšení spotřeby elektrické energie. Jsou podkladem pro rozhodování o projektování nových vedení, rušení nadbytečných vedení, případně rozvoden.

Vstupní podklady

Parametry pro výpočet chodu sítě – viz. odkaz „Výpočty technických ztrát/Vstupní podklady“ plus predikce spotřeby pro následující období, maximální proudová zatížitelnost vedení, způsob provozování soustavy, omezující podmínky provozu distribuční soustavy.

Forma výstupu

Závěrečná zpráva, kde jsou konkrétní doporučení ke způsobu provozování distribuční soustavy, včetně podrobných výsledků výpočtů pro jednotlivé varianty zapojení. Přílohou jsou výstupní soubory chodu sítě.

Metodika výpočtu a výpočetní nástroj

Vytvoření modelu soustavy pro současné zapojení a pro možné budoucí varianty zapojení, včetně odběrů a dodávek v soustavě. Pro výpočty je využíván program na výpočet chodu sítě PNE (Power Network Expert), může být využita jeho nadstavba pro rekonfigurační výpočty, případně programy pro kontingenční analýzu nebo zkratové výpočty. Konkrétní metodika výpočtu je závislá na rozsahu soustavy, na požadavcích provozovatele soustavy a na predikci budoucího stavu spotřeby/výroby el. energie v distribuční soustavě.


Kontakt

EGÚ Praha Engineering, a. s.
Podnikatelská 539
190 11 Praha 9 - Běchovice

Tel.: +420 267 193 309

E-mail:

EGÚ
Praha Engineering, a.s. - Inženýrská činnost v elektroenergetice -
idatabaze.czEnergetika - idatabaze.cz

Energie pod kontrolou


© 2023, EGÚ Praha Engineering, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing